Wydarzenia

Go down

Wydarzenia

Pisanie by I Sekretarz on Wto Wrz 26, 2017 9:32 pm


II Rzeczpospolita stoi przed poważnym kryzysem ustrojowym. W kraju nasilają się protesty antyrządowe, ludzie chcą demokracji. Mniejszości narodowe pokroju Ukraińców domagają się równości z Polakami, mówi się nawet o wprowadzeniu ukraińskiego jako drugiego języka urzędowego na terenach zamieszkałych powyżej 20% przez ten naród. Na domiar złego stan wodza Tadeusza Komorowskiego się pogarsza, a on sam obecnie leży w szpitalu. Co prawda lekarze mówią że to nic poważnego, jednak opozycja już wykorzystuje to jako pretekst do ogłoszenia wyborów.
avatar
I Sekretarz
Admin

Liczba postów : 217
Join date : 23/09/2017

Zobacz profil autora http://nowerozdanie.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Virion on Pon Paź 02, 2017 8:48 am

Rzecznik naczelnika państwa, Józef Namachowski

Obywatele!
Podczas dzisiejszej wizyty generalicji oraz najważniejszych przedstawicieli aparatu administracyjnego - u naszego dzielnie walczącego z chorobą Wodza, poruszone zostały tematy stanu naszej przeukochanej ojczyzny. Wśród problemów nad którymi się pochylono, znalazły się między innymi oczekiwania ludności wobec wprowadzenia demokracji, potrzeby ludności Ukraińskiej na ziemiach Polskich czy kwestia spójności administracji państwa z jego ustrojem.

Pierwszym i najważniejszym wnioskiem wysuniętym przez naszego wspaniałego i troskliwego wodza, jest ewolucja narodów zamieszkujących ziemie Rzeczpospolitej. Za sprawą przemian historycznych, nasze państwo stało się krajem wolnym i zasobnym, jednak rozwój polityczny naszej ojczyzny, znajduje się niestety w stanie stagnacji.
Aby zapobiec narastaniu niepokojów w kraju, nasz wódz zdecydował o wstępnym wyglądzie naszego kraju w przyszłości.

Najbliższym naszemu sercu aspektem odnowy Rzeczplitej, jest odbudowa przyjaznych więzi pomiędzy wszystkimi narodami zamieszkującymi tę uświęconą ziemię. Nie może się to jednak odbyć bez zdecydowanych kroków. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom mniejszości w kwestii zrównania praw, zrealizować żądania obywateli w kwestii wprowadzenia demokracji oraz celem poprawienia ogólnego dobrobytu państwa - ogłaszamy co następuje:

Do roku 1961, opracowana zostanie formuła reformy, przestawiającej Rzeczplitą z państwa Polskiego, w Federacyjną Rzeczpospolitą Słowian. Wiązać się to będzie z reformą systemu podatkowego (który to w obliczu nowego systemu administracyjnego musi zostać zmieniony), reformą socjalną, prawną, administracyjną oraz wojskową.

Wśród wstępnych założeń planu 3-letniego - gdyż w zamyśle rządu, tyle czasu potrwa wprowadzanie reform - znajduje się wprowadzenie demokratycznych wyborów lokalnych (podczas których wybierane będą władze danego województwa) oraz wyborów pośrednich - dających prawo władzy lokalnej do wybrania przedstawiciela wysyłanego do rady naczelnej.
Do czasu aż nowy system demokratyczny się sprawdzi i nie zostanie oczyszczony z wszelkich nieścisłości, władzę naczelną w państwie będzie dzierżył obecny naczelnik - bądź wyznaczony przezeń następca. Pozwoli to przeprowadzić reformy w spokoju oraz za zachowaniem silnej władzy zdolnej do szybkiego reakcji na zmienną sytuację polityczno-gospodarczą.

Szanowni obywatele wszystkich narodowości, Polacy, Ukraincy, Litwini, Rusini, Żydzi jak i przedstawiciele wszelkich mniejszości. Rząd już dzisiaj obiecuje iż przeprowadzone reformy będą miały na celu stworzenie obszaru dla swobodnego rozwoju wszystkich mieszkańców naszej ukochanej Rzeczpospolitej. Idąc z myślą średniowiecznych myślicieli: “Państwo silne jest mocą swoich obywateli” - wspólnym wysiłkiem sprawimy iż Rzeczpospolita ponownie stanie na piedestale Europy jako wzór stabilnej sytuacji, progresywnej gospodarki oraz społeczeństwa podzielonego na wiele narodów i religii ale zjednoczonego w imię najwspanialszej ojczyzny!

Virion

Liczba postów : 17
Join date : 24/09/2017

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by I Sekretarz on Pon Paź 09, 2017 10:45 pm

1960

Zapowiedź zreformowania państwa zdecydowanie zadowala większość mieszkańców, a zwłaszcza mniejszości narodowe.

+4% poparcia
avatar
I Sekretarz
Admin

Liczba postów : 217
Join date : 23/09/2017

Zobacz profil autora http://nowerozdanie.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach