Nowe rozdanie (Event wprowadzający)

Go down

Nowe rozdanie (Event wprowadzający)

Pisanie by I Sekretarz on Nie Wrz 24, 2017 1:31 am

Nowe Rozdanie


Wielka wojna zakończyła się 42 lata temu. Świat od tego czasu nie widział drugiego tak krwawego konfliktu. Mijały lata a wraz z nimi przyszedł wielki kryzys lat 30'stych. Ludzie na całym świecie drastycznie odczuli jego skutki, jednak dzielnie stawiali mu czoła. Całe lata czterdzieste są znane na świecie jako lata stagnacji. Ekonomia była niepewna w związku z niestabilnością Stanów Zjednoczonych oraz zagrożeniem ze wschodu. Czerwona fala nacierała na Europę, docierając nawet pod Warszawę co siało strach i grozę w większości Europy. Wraz z końcem lat stagnacji rozpoczęły się lata pięćdziesiąte zwane burzliwymi piećdziesiątymi. Na świecie zapanował pokój a ekonomia większości państw rosła jak na drożdżach. Odkryto nowe złoża cennych surowców, zwłaszcza czarnego złota, sztuka zaczęła kwitnąć, ludzie przestali się martwić o pracę a w domostwach panował błahy spokój. Przeciętny kowalski nie zastanawiał się nad tym czy jutro nie będzie musiał musiał szukać nowego pracodawcy, lecz na co wyda nie tak ciężko zarobione pieniądze. Świat wszedł w Erę Prosperity, erę którą tradycjonaliści nazywają karą bożą. Ludzi spotkała degeneracja moralna. Sztuka wykształciła nowe gatunki muzyczne, choćby rock n' roll który zdaniem obecnego papieża jest dziełem szatana i prowadzi tylko do zła. Roczne spożycie alkoholu z roku na rok bije rekord w krajach cywilizowanego świata. Koncerny tytoniowe bogacą się jak nigdy, zaś na świecie pojawia się nowe zagrożenie - narkotyki z których króluje kokaina. Młode pokolenie, czyli Generacja P (określenie ludzi urodzonych po 1939 roku) na drugi plan zrzuca obowiązki wartości starego świata, uważając iż w ich nowym świecie liczy się tylko kariera oraz zabawa. Zamiast nowych kościołów powstają nowe kluby i bary, zamiast inwestycji w założenie rodziny inwestuję się w pokój hotelowy dla siebie i tej pięknej wieczornej panny poznanej w nowo otwartym klubie. Tak oto z początkiem nowego dziesięciolecia burzy się stary ład społeczeństwa.

Jednak w grze bawiącej bogów bardziej od pojedynczych ludzkich istnień nadal dominują starzy wyjadacze. Świat żyje w obłudzie że wszystko zostanie po staremu, że dalej będą mogli żyć z dnia na dzień, jednak Ty mój drogi podróżniku w czasie i wymiarach, rozgość się, zasiądź wygodnie w fotelu, zapal cygaro prosto z Brytyjskiego Hondurasu, weź tę szklankę whisky i zajrzyj w zbiór gazet z przełomu dziesięciolecia, aby zobaczyć jak nasi dziadkowie z alternatywnej rzeczywistości widzieli koniec dekady:

The Times
The Times napisał:31st December 1959
W przemowie noworocznej premier Winston Churchill zapewnił wszystkich zebranych dziennikarzy przed 10 Downing Street o tym iż rząd Jego Królewskiej Mości, Jerzego VI dołoży wszystkich starań o rozkwit Wspólnoty Brytyjskiej która jak wszyscy wiemy przeżywa obecnie kryzys. Jednak Brytyjski Buldog rzucał samymi ogólnikami, a z aktualnych działań widać ewidentnie że rząd konserwatystów nie ma zielonego pojęcia jak zagwarantować lojalność dominiów względem korony. Nic dziwnego, albowiem jak wszyscy wiemy, po afrykańskiej dżungli krąży coraz więcej rewolucjonistów, a żadnemu Kanadyjczykowi czy Australijczykowi nie w smak jest ginąć w buszu z którego przy dobrych wiatrach wyciągną jego ciało po miesiącu o ile nie zjedzą go lokalne zwierzęta. Deszczowa chmury zbierają się nie tylko nad Londynem ale i całym Imperium, miejmy nadzieję że nie przerodzą się w burzę. Tymczasem w Londynie trwają przygotowania do koncertu wywołującego kontrowersję zespołu The Beatles...  

La Croix
La Croix napisał:Trente Décembre 1959
Na cztery godziny przed świętowaniem nowego roku, Charles de Gaulle wydał dekret upoważniający do "użycia wszystkich wymaganych środków aby zachować integralność III Republiki Francuskiej". Nieoficjalnie mówi się o rotacji Legii Cudzoziemskiej do miast portowych, zaś w budżecie na przyszły rok tajemniczo zwiększyły się wydatki na logistykę co zgadzałoby się z plotką o przygotowaniu do wysłania lotniskowca Liberté w rejon Indochin. Podpisanie dekretu poprzedziło wystąpienie Igora Stravinskyego który zagrał dla parlamentu III Republiki w ramach pojednania noworocznego, tych kilku godzin każdego roku gdy lewica z prawicą razem w parlamencie świętują pomyślność Francji w nadchodzących trzystu sześćdziesięciu pięciu dniach...

Правда
Правда napisał:Тридцать Одип Декабрь 1959
Privjet towarzysze bracia! W dniu dzisiejszym od Ojca narodu każda rodzina z przynajmniej jednym dzieckiem dostała kartkę na 100g czekolady! Wspaniałomyślność Pierwszego Sekretarza nie zna granic, a w podzięce naród w nadchodzącym roku wzniesie 221 nowych pomników Towarzysza Stalina którego dziś mogliśmy obserwować odbierającego paradę w Moskwie. Z tej okazji odbyło się również losowanie w ramach którego 16192 moskiewskich szczęśliwców, 12333 leningradzkich szczęśliwców, oraz 11884 stalingradzkich szczęśliwców uzyska obraz Ukochanego Wodza. Miejmy nadzieję że w przyszłorocznym planie pięcioletnim Najwspanialszy Przywódca uwzględni nigdy niekończące się zapotrzebowanie na jego portrety!

Das Reich
Das Reich napisał:Dezember Einunddreißigsten 1959
Kanclerz Goebbels jak co roku odwiedził liczne domostwa w celu osobistego złożenia życzeń obywatelom Rzeszy. Kluczowym postulatem przyszłego roku jest rozbudowanie high-techowego kompleksu na pomorzu dzięki któremu od wielu lat możemy oglądać kanclerza na kolorowym ekranie! Do tego Reichstag przegłosował program "Das Reich, Der Wagen!", każdy Aryjczyk może spodziewać się nowego auta, którym jadąc na wakacje do Włoch, spowoduje że lokalne panie będą mokre od samego patrzenia!

The New York Times
The New York Times napisał:December 31st 1959
Dzisiejszej nocy doszło do pożaru jednego z magazynów położonych na przedmieściach Nowego Jorku. W środku znaleziono spalone ciała, lecz jak donosi policja dwa ciała miały ślady egzekucji poprzez strzał w tył głowy, zaś osiem innych zostało potraktowanych bronią białą, prawdopodobnie siekierą i młotem. Jest to już ósme wydarzenie w tym miesiącu które możemy powiązać z porachunkami mafii. Burmistrz Robert F. Wagner Jr. mimo licznych obietnic rozprawienia się z gangsterami dalej pozostaje bezsilny. Sierpniowe zastrzelenie w centrum Manhattanu ważnego w światku przestępczym Alfredo Di Luppe, które pochłonęło 3 niewinne osoby pokazuje że nigdzie nie możemy czuć się bezpieczni. W Chicago rozpoczyna się właśnie strajk noworoczny po zerwaniu przez prezydenta negocjacji z robotnikami fabryk niegodzących się na bandyckie płace.

Corriere della Sera
Corriere della Sera napisał:Trenta Primo Dicembre 1959
Il Duce udał się dziś na spotkanie do Watykanu. O 12:30 przed Bazyliką Świętego Piotra ojciec święty pobłogosławił naszego wodza jak i cały naród, a następnie odprawiono mszę ku pomyślności narodu włoskiego jak i wszystkich chrześcijan w nadchodzącym, 1960 roku. Dało się zauważyć unikającą światła aparatów i kamer ekipę medyczną która stała pół ukryta. Ciekawostką zdecydowanie była obecność ambasadora Brazylii który ostatnimi czasy stara się jak najwięcej przebywać na wydarzeniach gdzie gości nasz wspaniały wódz.

Rzeczpospolita
Rzeczpospolita napisał:31 grudnia 1959
Komitet Odrodzenia Demokracji rozpoczął marsz antyrządowy. Głównym żądaniem protestujących przeciwko obecnemu stanowi rzeczy w Rzeczpospolitej jest oczywiście przywrócenie demokracji. Bolesław Piasecki zgromadził wokół siebie nie tylko polaków, ale też wszystkie mniejszości narodowe w kraju. Cieszy się on uznaniem przede wszystkim Ukraińców o których prawa dzielnie walczy, dzięki czemu wielu z nich przyjechało dziś do stolicy aż z najbardziej wysuniętych na wschód miasteczek i wsi. Pogoda sprzyja Piaseckiemu, temperatura w nocy nie spadnie poniżej 8 stopni, toteż nowy rok który KOD będzie obchodził pod kolumną Zygmunta będzie wyjątkowo ciepły. Miejmy nadzieję że to ciepło nie przeniesie się do polityki.

Jutro gazety zostaną dokończonę

Wstęp niefabularny

Świat roku 1960 to przede wszystkim świat problemów społecznych. Praktycznie każdy kraj musi uporać się z rzucanymi pod nogi kłodami, począwszy od Zjednoczonego Królestwa które toczy polityczny bój z dominiami pragnącymi samo stanowić o swoim bycie, nie wspominając o rewolucjonistach w koloniach, którzy uprzykrzają życie również Francuzom, a Ci nie mają lekko, w ich parlamencie trwa praktycznie polityczna wojna domowa i jedyną osobą trzymającą naród za pysk jest De Gaulle zwany "Trudnym premierem trudnych czasów". W III Rzeszy pod rządami kanclerza Goebbelsa zaimplementowano wielki program pomocy socjalnej, dzięki któremu Niemcy żyją w luksusach, lecz luksusów na pewno nie ma w skarbcu państwa. Królestwo Włoch w najlepsze bawi się w italianizację kolonii oraz protektoratu Albanii, od czasu do czasu ścierając się z partyzantami, lecz ich prawdziwym problemem jest widmo komunizmu na morzu śródziemnym. W II RP mnożą się protesty i marsze antyrządowe, a kraj stoi przed kryzysem ustrojowym. W pięknej matce Rosji mało kto wie co się dzieje, lecz w ich sąsiedztwie, w Rumunii odkąd rumuńska ropa straciła na konkurencyjności, do władzy doszedł Corneliu Codreanu, dokonując licznych czystek, izolując kraj oraz zwiększając wydatki na zbrojenia. Na bliskim wschodzie w najlepsze trwają wrogie relacje Izraelsko-Arabskie, lecz żadna ze stron nie poczyniła żadnych działań jak na razie. Pakistan cieszy się zdobycznym kaszmirem lecz musi inwestować w zacofany Bangladesz, zaś Indie mają impas w parlamencie gdzie nikt nie ma większości a koalicje są elastyczne jak płeć Tajskiej kobiety lekkich obyczajów. W Chinach trwają zbrojenia, ale żadna ze stron nie atakuje... póki co. Japonia rozważnie kalkuluje swój następny ruch po ostatnich porażkach. Za wielką wodą zwaną Pacyfikiem, w kraju wolności i niegdyś dobrobytu trwa najgorszy okres w historii. Łatwiej powiedzieć co nie jest problemem niż jakie są problemy Stanów Zjednoczonych. Zyskuje na tym Kanada do której uciekło już parę milionów amerykanów. W Ameryce Południowej trwa spokój po zakończeniu wojny, zaś każde z państw zajmuje się swoimi sprawami. Zaś wracając z naszej podróży dookoła świata lądujemy na Gibraltarze, spoglądając przez mur graniczny na Hiszpańską Republikę Ludowo Demokratyczną gdzie agenci NKWD usunęli odchylenia prawicowe a krajem rządzą praktycznie marionetki Stalina, gotowe eksportować rewolucję ponad dobro narodu hiszpańskiego.


Skrótowy przegląd przeszłości

1934 - W zamachu dokonanym przez Niemca żydowskiego pochodzenia ginie Adolf Hitler. Kanclerzem rzeszy zostaje Joseph Goebbels który ustawia kraj na tory rozwoju ekonomicznego, a z czasem wprowadza coraz to nowsze programy socjalne.
1939 - Koniec Hiszpańskiej Wojny Domowej. Zwycięża Komuna Hiszpańska później znana jako Hiszpańska Republika Ludowo Demokratyczna.
1940-46 - Trwa Wojna Wschodnioeuropejska w której udział biorą Finlandia, Polska, Rumunia kontra ZSRR (Najeźdźca). Ofiarą wojny stają się również republiki bałtyckie. Krajami wspierającymi siły antyradzieckie są III Rzesza, Wielka Brytania (w drobnym stopniu), Francja, Węgry, Czechosłowacja oraz Włochy. Ciosem w plecy dla ZSRR okazuje się atak Japonii która jednak odniosła totalną klęskę przeliczając się co do możliwości logistycznych na Syberii. ZSRR uzyskuje drobne zdobycze terytorialne na zachodzie, ale traci Sachalin. Wojna jest nierozstrzygnięta.
1948 - Wielka Brytania wyzwala Izrael, Palestynę oraz Jordanię wraz z końcem mandatu na tych ziemiach.
1948-49 - II Wojna Grecko-Turecka, Grekom udaje się odbić ziemie w Tracji. Ich ambicje sięgają Azji mniejszej, jednak oburzenie społeczności międzynarodowej i widmo pomocy dla Turcji doprowadzają do tego że Grecja zasiada do stołu aby wynegocjować dla siebie korzystne warunki. Za wstawiennictwem Francji Grecja uzyskuje żądane ziemie, zaś Stambuł zostaje drugim projektem Ligi Narodów zwanym Wolnym Miastem Konstantynopol, idąc za przykładem sukcesu WMG. Turcja popada w długi, zaś Francja w zamian za pomoc finansową otrzymuje Hatay.
1949-54 Trwa Wielka Wojna Południowoamerykańska. Zwycięzcami są Argentyna i Związek Socjalistycznych Republik Latynoskich. W mniejszym stopniu koalicja Peru i Boliwii, zaś wielkim przegranym jest Brazylia.
1953 - Egipt uzyskuje niepodległość.
1955 - Indie, Pakistan oraz Burma uzyskują niepodległość.
1956-58 - Wojna o Kaszmir. Zwycięża Pakistan.
1958 - Rozpoczęcie się wojny o niepodległość Indonezji.
avatar
I Sekretarz
Admin

Liczba postów : 217
Join date : 23/09/2017

Zobacz profil autora http://nowerozdanie.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach