Wydarzenia

Go down

Wydarzenia

Pisanie by I Sekretarz on Wto Wrz 26, 2017 7:42 pm


Dominium Kanady to kraj sukcesu, rozkwitu gospodarczego, wysokich standardów życia i ogólnie pojętej ery Prosperity. Gdy USA przeżywa załamanie, dumna Kanada się rozwija. Toronto i Vancouver to definicje wielkich metropolii, zwłaszcza po napływie imigrantów przez ostatnie 19 lat. Według danych do Dominium przez ten czas przybyło 8 milionów 630 tysięcy szukających nowego startu w życiu imigrantów. Spośród nich sześć milionów sto tysięcy zasiedliło Ottawę, Toronto oraz Vancouver. Prerię również na tym zyskały. Jednak nasz kraj nie jest bez problemów. Walczymy o pełną niezależność z Wielką Brytanią która chce jak najlepszych dla siebie warunków. Głównym ograniczeniem jest gospodarka imperialna która faworyzuje produkty od nas. Porzucenie tego modelu na pewno by nas na początku zabolało. Do tego transport między zachodnim wybrzeżem a Ottawą jest bardzo ułomny, nasze linie kolejowe na tym odcinku są zacofane, nie mówiąc o drogach, czego doświadczyli zwłaszcza imigranci. Największym problemem jest Quebec które radykalizuje się niczym społeczeństwo USA, krzycząc głośno o potrzebie niepodległości albo i nawet przyłączenia do Francji! Jak z obecnymi problemami Kanady poradzi sobie premier John George Diefenbaker? Czy rząd nie ugnie się przed koroną i wynegocjuje w tym roku nowy traktat na Kanadyjskich warunkach?
avatar
I Sekretarz
Admin

Liczba postów : 217
Join date : 23/09/2017

Zobacz profil autora http://nowerozdanie.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Sevr on Sro Paź 04, 2017 12:26 am

Podsumowanie oświadczenia premiera J. G. Diefenbaker'a

Rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej

Mimo rozkwitu gospodarki i wysokich standardów życia należy podjąć kroki, aby nie stracić "prędkości" z jaką rozwija się Kanada, a wykorzystać ją, aby ustabilizować państwo oraz nieustannie je rozwijać. Rząd ma zamiar przeznaczyć 24 mln na rozbudowę linii kolejowych, łączących Kolumbię Brytyjską na zachodnim wybrzeżu i Ottawę na wschodnim. Z tego budżetu usprawniona zostanie także infrastruktura drogowa na terenie większości Kanady, a w szczególności łącząca ośrodki przemysłu oraz wydobycia. Oznacza to także nowe miejsca pracy dla obywateli na terenie całego kraju, pozwalając na przenoszenie się całych rodzin, jeżeli taka będzie ich wola.

Kolejny krok w kierunku wydobycia ropy naftowej

Dotychczasowe wydobycie ropy naftowej przynosiło zadowalające rezultaty, dlatego też przez ostatnie lata skupiano się na rzeczach wyższej wagi. Z szybko biegnącym czasem nadeszła chwila na ponowne zwrócenie uwagi na bogate złoża ropy na północy Kanady. Modernizacja i budowa nowych rafinerii będzie szła w parze z modernizacją infrastruktury. Dodatkowo rozpoczną się poszukiwania kolejnych złóż ropy naftowej w Albercie, Kolumbii Brytyjskiej, Saskatchewani oraz Athabasce. Rząd planuje przeznaczyć na tę inwestycję 15 mln.

Sytuacja w prowincji Quebec i nowe programy społeczne

Kanada nie może pozostawać obojętna co do sytuacji w prowincji Quebec. Nastroje niepodległościowe są kontrowersyjnym tematem, a sam J. G. Diefenbaker obiecał, że zaopiekuje się Quebec'iem. Postanowił wprowadzić w życie programy społeczne, pozwalające na rozwój mieszkańców, a także samej prowincji. Program dofinansowuje młode rodziny, które chcą przenieść się na teren Quebecu bądź z niego wyjechać, zapewniając budowę nowych mieszkań. Program ma na celu ujednolicenie społeczeństwa Kanady jako jednego spójnego organizmu. Program otrzymał dofinansowanie w postaci 5 mln od rządu Kanady.

Polityka zagraniczna

Kanada prężnie rozwija się pod wpływem rozkwitu gospodarczego, lecz nie ulega wątpliwości, że Wielka Brytania nie pozwala w pełni wykorzystać naszego potencjału, dyktując niskie ceny towarów i usług, które kupują. Kanada będzie od dnia dzisiejszego dążyć do handlowej niezależności. Rząd poświęci 15 mln na budowę nowego sektora handlowego, a jej polityka zwrócona będzie w kierunku uzyskania pełnej niezależności.
avatar
Sevr

Liczba postów : 30
Join date : 23/09/2017

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by I Sekretarz on Czw Paź 05, 2017 7:27 pm

Rząd na pewno zdobył poparcie planem rozwoju kolei jak i wydobycia ropy co zdecydowanie powiększy budżet w najbliższych latach, jednak kontrowersyjna polityka odsunięcia się od Wielkiej Brytanii na pewno doprowadzi do upadku wielu firm które są uzależnione od polityki imperialnych preferencji. Nie wspominając o francuskojęzycznych Kanadyjczykach którzy są zbulwersowani osiedlaniem ludzi w Quebec w celu wyparcia wpływów kultury Francuskiej.

-4% poparcia
W przyszłym roku 1 sektor usług (za koleje) oraz 1 przemysł ciężki. 1 poziom przemysłu lekkiego o 50% tańszy.
avatar
I Sekretarz
Admin

Liczba postów : 217
Join date : 23/09/2017

Zobacz profil autora http://nowerozdanie.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Sevr on Czw Paź 05, 2017 8:20 pm

Bez obaw obywatele Kanady. Wszystkie osoby prywatne, które ucierpią z powodu wejścia naszego kraju w pełną niezależność otrzymają wysokie odszkodowania* i korzystne warunki umów, które pozwolą im łatwiej wejść na nowe rynki. Trzeba również zaznaczyć, że stosunki z Wielką Brytanią nie zostaną zerwane, a warunki, który do tej pory dyktowało Imperium Brytyjskie zostaną wynegocjowane na nowa i zmienione na korzyść Kanady.
Natomiast zachęcanie do osiedlania się w innych częściach Kanady, absolutnie nie ma na celu wyparcia Francuskiej kultury z Quebec. Społeczeństwo należy integrować i zarówno mieszkańcy Quebecu jak i całej Kanady powinni darzyć się wzajemnym szacunkiem.

Premier J. G. Diefenbaker

*należna kwota zostanie wypłacona w momencie kiedy nadejdzie na to czas

Dodatkowe programy edukacyjne

Rząd przeznacza 4 mln na dodatkowe programy językowe dla mieszkańców całej Kanady. W szkołach od teraz możliwa będzie nauka zarówno języka angielskiego jak i francuskiego(w Quebecu również). Ma to na celu integrację społeczeństwa. Dodatkowo uczniowie szkół wyższych oraz studenci otrzymają możliwość wyjazdów na koszt rządu do miejsc(uczelni) o innych profilach językowych oraz kulturowych, aby mogli poznawać je nawzajem i uczyć się w innych miejscach.
avatar
Sevr

Liczba postów : 30
Join date : 23/09/2017

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by I Sekretarz on Sob Paź 07, 2017 2:56 pm

Przemowa premiera uspokoiła nielicznych, zaś program edukacyjny za wiele nie wniósł w życie Kanadyjczyków.

+1% poparcia
avatar
I Sekretarz
Admin

Liczba postów : 217
Join date : 23/09/2017

Zobacz profil autora http://nowerozdanie.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Sevr on Sob Paź 14, 2017 3:53 pm

1960

Program dofinansowujący zakładanie nowych działalności gospodarczych

Dzięki wspomnianemu programowi rząd Kanady pozwala jego mieszkańcom na swobodne wprowadzanie swoich pomysłów gospodarczych życie, zakładając nowe firmy, prosperujące na warunkach kanadyjskich. Dofinansowywane będę również inwestycje zagraniczne jak zakładanie nowych firm w Stanach Zjednoczonych.

Odświeżenie Statusu Indian

Akt Ochrony Indian sprzed kilkudziesięciu lat doczekał się odświeżenia. Do tej pory nie wszyscy rdzenni mieszkańcy ziem Kanady mieli możliwość brania czynnego udziału w wyborach i życiu politycznym. Akt Nowego Statusu Indian ma na celu pozwolenie niezarejestrowanym wcześniej aborygenom brania udziału w głosowaniach. Każdy Indianin w wieku 21 lat bądź starszym, potrafiący mówić, pisać i czytać po Angielsku bądź Francusku, posiadający dostateczne wykształcenie, dobry profil moralny, a także nie posiada długów może dobrowolnie zostać pełnoprawnym obywatelem Kanady.

Rząd na powyższe programy przeznaczył 11 mln.

avatar
Sevr

Liczba postów : 30
Join date : 23/09/2017

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach